Search form

Јован 8:55

55но не Го познавате, а Јас, пак, Го знам. И, ако кажам дека не Го познавам, ќе бидам лажливец како вас. Ама Јас Го знам и го пазам словото Негово.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index