Search form

Јован 8:59

59Тогаш зедоа камења, за да ги фрлат на Него; но Исус се сокри и излезе од храмот, откако помина помеѓу нив; и така ги одмина.

Крај на вторникот.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index