Search form

Јован 8:9

9А тие, штом го чуја тоа, и бидејќи совеста ги гризеше, се разотидоа еден по еден, почнувајќи од најстарите, па до последните, и остана само Исус, и жената која стоеше насреде.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index