Search form

Лука 1:19

19Ангелот му одговори и рече: – Јас сум Гавриил којшто стои пред Бога; испратен сум да говорам со тебе и да те известам за оваа радост;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index