Search form

Лука 1:20

20и ете, ти ќе онемеш и не ќе можеш да говориш до оној ден, кога ќе се исполни тоа, оти не им поверува на моите зборови, кои ќе се исполнат во свое време.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index