Search form

Лука 1:25

25– Така ми направи Господ во деновите, во кои ме погледна, за да го отстрани срамот од мене меѓу луѓето.

Крај на Зачнувањето на св. Јован.

Изостави за Рождество на св. Јован

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index