Search form

Лука 1:38

38Марија, пак, рече: – Еве ја слугинката Господова; нека ми биде според зборовите твои! И ангелот си отиде од неа.

Крај на Благовештение, на литургијата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index