Search form

Лука 1:76

76А ти, детенце, ќе се наречеш пророк на Севишниот, оти ќе одиш пред лицето на Господа, за да Му ги подготвиш патиштата Негови;

Изостави на Рождество на св. Јован

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index