Search form

Лука 1:80

80А детето растеше и крепнеше со духот, и остана во пустината до денот, кога му се јави на Израилот.

Крај на Рождество на св. Јован, на утрената и на литургијата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index