Search form

Лука 10:1

ГЛАВА 10

(Зачало 50)

1Потоа, Господ избра и други – седумдесет ученици и ги испрати пред Себе по двајца во секој град и место, каде што и Самиот сакаше да оди,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index