Search form

Лука 10:22

(Зачало 52)

22Па, откако се сврте кон учениците, рече: – Сѐ Ми е предадено од Мојот Отец; и кој е Синот, не знае никој, освен Отецот; и кој е Отецот, не знае никој, освен Синот, и – кому што сака Синот да Му открие.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index