Search form

Лука 10:35

35А утредента, на кинисување, извади два сребреника, му ги даде на гостилничарот и му рече: – Припази го; и, ако потроши нешто повеќе, кога ќе се вратам, ќе ти платам!

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index