Search form

Лука 11:1

ГЛАВА 11

(Зачало 55)

1Еднаш, беше Он на едно место и се молеше; и кога престана, еден од Неговите ученици Му рече: – Господи, научи нѐ да се молиме, како што Јован ги научи своите ученици.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index