Search form

Лука 11:13

13И така, значи, ако вие, бидејќи лукави, умеете да давате добри дарови на чедата свои, колку ли повеќе небесниот Отец ќе им даде Дух Свети на оние што Му бараат?

Крај на средата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index