Search form

Лука 11:24

24Кога нечистиот дух ќе излезе од човека, тој оди преку безводни места и бара спокој; и, не наоѓајќи, вели: – ќе се вратам во домот свој, од каде што излегов.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index