Search form

Лука 11:26

26тогаш оди и доведува други седум духови, полоши од себе, и кога ќе влезат, ќе живеат таму; и последната состојба на тој човек ќе му биде полоша од првата.

Крај на петокот.

Читај на св. Богородица

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index