Search form

Лука 11:31

31Јужната царица ќе излезе на суд со луѓето од овој род и ќе ги осуди, оти таа дојде од друга земја, за да ја чуе мудроста на Соломона; а, ете, тука е поголем од Соломона.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index