Search form

Лука 11:39

39Но, Господ му рече: – Ете, вие фарисеите ја миете чашата и чинијата однадвор, а, пак, внатрешноста ви е полна со грабеж и лукавство.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index