Search form

Лука 11:4

4и прости ни ги нашите гревови, зашто и самите ние му ги проштеваме на секој нашдолжник; и не воведувај нѐ во искушение, но избави нѐ од лукавиот.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index