Search form

Лука 12:1

ГЛАВА 12

1Меѓутоа, кога се насобра многуилјаден народ, така што се газеа еден со друг, Он почна да им говори најнапред на Своите ученици: – Пазете се од квасот фарисејски, бидејќи е лицемерие.

Крај на четвртокот

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index