Search form

Лука 12:42

42Тогаш Господ рече:

(Зачало 68)

Кој е тој верен и мудар управник, кого што го поставил неговиот господар над своите слуги, за да им дава потребна храна навреме?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index