Search form

Лука 12:48

48кој, пак, не знаел и направил нешто достојно за наказание, ќе биде малку биен.

(Зачало 69)

Кому му е многу дадено, многу и ќе се бара од него; и кому му е повеќе доверено, повеќе ќе се бара од него.

Крај на вторникот

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index