Search form

Лука 12:58

58Кога одиш со својот противник пред власта, гледај уште патем да се измириш со него, за да не те предаде на судијата, а судијата на слугата и слугата да те фрли во затвор.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index