Search form

Лука 12:8

(Зачало 64)

8И ви велам: Секој што ќе Ме признае Мене пред луѓето, и Синот Човечки ќе го признае пред Божјите ангели;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index