Search form

Лука 13:28

28Таму ќе биде плач и крцкање со заби, кога ќе ги видите Авраама, Исаака и Јакова, и сите пророци во царството Божјо, а себеси – истерани надвор.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index