Search form

Лука 13:34

34Ерусалиме, Ерусалиме, ти што ги убиваш пророците и со камења ги засипуваш пратените кон тебе, колку пати сакав да ги соберам чедата твои, како квачка пилињата свои под крилја, ама не сакавте.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index