Search form

Лука 13:7

7Тогаш му рече на лозарот: – ете, три години доаѓам и барам плод на оваа смоква, и не наоѓам; пресечи ја; – зошто само да ѝ пречи на земјата?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index