Search form

Лука 14:1

ГЛАВА 14

(Зачало 74)

1И се случи во сабота да влезе кај еден од фарисејските старешини и да јаде леб; а тие пазеа на Него.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index