Search form

Лука 15:29

29А тој му одговори на татка си и му рече: – Еве, ти служам толку години и никогаш не прекршив твоја заповед; и мене не си ми дал ниту едно јаре, за да се провеселам со моите пријатели;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index