Search form

Лука 15:7

7Ви велам, дека и на небото ќе биде поголема радост за еден грешник кој се кае, отколку за деведесет и девет праведника што немаат потреба од каење.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index