Search form

Лука 16:1

ГЛАВА 16

(Зачало 80)

1Ана учениците Свои им рече: – Еден човек беше богат и имаше настојник; и, тој беше наклеветен пред него, дека го растура неговиот имот.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index