Search form

Лука 16:15

(Зачало 82)

15Он им рече: – Вие се претставувате пред луѓето за праведници, ама Бог ги знае вашите срца; зашто, она што за луѓето е високо, пред Бога е одвратно.

Крај на саботата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index