Search form

Лука 16:24

24па извика и рече: – Оче Аврааме, смили се на мене и испрати го Лазара, да го накваси врвот од својот прст во вода и да ми го разлади јазиков, оти многу страдам во овој пламен.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index