Search form

Лука 16:7

7Потоа му рече на другиот: – А ти, колку должиш? Тој одговори: – Сто мери пченица. И му рече: – Земи си ја признаницата и напиши: – осумдесет.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index