Search form

Лука 18:11

11Кога застана, фарисејот вака се молеше во себе: Боже, Ти благодарам што не сум како другите луѓе: грабливци, несправедливци, прељубодејци, или како овој цариник.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index