Search form

Лука 18:22

22Штом го чу тоа, Исус му рече: – Уште едно ти недостасува: продај сѐ што имаш и раздај го на сиромаси, и ќе имаш сокровиште на небото; потоа, дојди и врви по мене.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index