Search form

Лука 18:31

(Зачало 92)

31И кога ги зеде со себе дванаесетте, им рече: – Еве, одиме кон Ерусалим и сѐ ќе се исполни што пишувале пророците за Синот Човечки,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index