Search form

Лука 19:37

(Зачало 97)

37Акога наближуваше да ја премине Маслиновата Гора, сето мноштво ученици почнаа радосно да Го прославуваат Бога со висок глас, за сите чуда што ги видоа,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index