Search form

Лука 19:5

5Исус, пак, кога дојде на тоа место, погледна угоре, го виде и му рече: – Закхеј, слези побргу, зашто денеска треба да бидам во твојот дом.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index