Search form

Лука 2:20

(Зачало 6)

20И се вратија пастирите, славејќи и фалејќи Го Бога за сѐ што чуја и видоа, како што им беше речено.

Крај спроти Рождество Христово и на третиот час

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index