Search form

Лука 2:21

21А кога се навршија осум дена, за да биде обрезан Младенецот, Му Го дадоа името Исус, изречено од ангелот уште пред да биде зачнат во утробата.

Изостави на Обрезание

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index