Search form

Лука 2:23

(Зачало 7)

23Го донесоа во Ерусалим за да Го претстават пред Господа. Како што е напишано во Законот Господов, дека секое машко дете, коешто прво ќе ја отвори утробата, да се посвети на Господа;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index