Search form

Лука 2:25

(Зачало 8)

25Аво Ерусалим живееше тогаш еден човек поиме Симеон; и тој човек беше праведен и благочестив; и ја очекуваше утехата Израилева; и Светиот Дух беше во него.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index