Search form

Лука 2:27

27И поттикнат од Духот, дојде во храмот. Па, кога родителите Го донесоа Детето Исус, за да го извршат на Него обичајот, според Законот,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index