Search form

Лука 2:34

34Па ги благослови Симеон и ѝ рече на Марија, мајката Негова: – Ете, Овој лежи за паѓање и подигање на мнозина во Израилот, и е знак против Кого ќе се говори.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index