Search form

Лука 2:36

36Таму беше и пророчицата Ана, ќерката Фануилова, од Асировото колено; таа беше многу остарела, а со мажот проживеала само седум години, по моминството свое.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index