Search form

Лука 20:1

ГЛАВА 20

(Зачало 99)

1Во еден од оние денови, кога Он го поучуваше народот во храмот и го проповедаше Евангелието, пристапија првосвештениците и книжниците со старешините

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index