Search form

Лука 20:19

(Зачало 101)

19И во тој час првосвештениците и книжниците сакаа да стават рака на Него, но се плашеа од народот; разбраа дека за нив ја кажа оваа парабола.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index