Search form

Лука 20:9

(Зачало 100)

9И почна да му ја раскажува на народот оваа парабола: – Еден човек насади лозје и го предаде на лозари, па си отиде на подолго време.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index