Search form

Лука 23:2

2и почнаа да Го обвинуваат, говорејќи: – Го најдовме Овој како го бунтува народот наш и забранува да се дава данок на царот, и вели за Себе дека Он е Христос – Цар.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index